Виробництво

Від сировини – до готової продукції

«…Основний секрет приготування  пива – сумління його виробника…» Більша частина пива, яке реалізується в Україні як вітчизняного, так і іноземного – пастеризоване. Пастеризація – нагрів пива до відповідної температури (72°С) для продовження терміну його зберігання, але в той же час в процесі пастеризації втрачаються відомі нам смакові якості пива, та натуральні речовини.

ПрАТ “Хмельпиво” один із заводів в Україні, який виробляє пиво за класичною технологією без застосування консервантів та пастеризації, пиво.    Виробництво  пива – надзвичайно складний і досить тривалий біотехнологічний процес.

Наше пиво – це старовинний  пінистий напій, одержаний із пророслих і непророслих зернових культур зброджуванням охмеленого сусла пивними дріжджами. До  складу пива входять більш як 400 сполук, що визначають його високу смакову якість. В деталі технології не будемо вдаватися але, хоч  трохи, з процесом його виготовлення варто познайомитися.

Основними видами сировини для виробництва  пива є вода, солод, ячмінь і хміль. Щодо ячменю, то для пивоваріння придатні тільки спеціальні його сорти — так звані пивоварні ячмені. З ячменю виготовляється основна сировина для пива — ячмінний солод.

Технологічна схема виробництва ячмінного солоду включає такі операції: очищення і сортування ячменю, замочування, пророщування, сушіння (термічна обробка солоду), а також видалення солодових проростків. Очищений ячмінь замочується на 2-3 доби до вологи 43-45 відсотків, щоб зерно могло нормально прорости. Пророщування ячменю відбувається протягом 6-8 діб при температурі від 13 до 20 градусів, в результаті чого одержують продукт, який називається зеленим солодом. Зелений солод непридатний для тривалого зберігання, а головне він не має характерних якісних властивостей для виготовлення пива.

Відповідні властивості солоду, що зумовлюють якість  пива, як напою, формуються при його термічній обробці. Крім того, термічна обробка солоду дозволяє відокремити від нього проростки, які при зберіганні, якщо їх не відокремити, адсорбують вологу і набувають гіркого смаку. Тому зелений солод сушать в спеціальній сушарці до вологи 3,0-3,5 відсотків. Сушіння ведуть з поступовим підвищенням температури для солоду від 25 до 80 градусів за °С, протягом 30-36 годин. Сухий солод звільняється від проростків і засипається в солодосховища для відлежування на 4-6 тижнів.

Готовий солод використовують для виробництва пива.

Технологічний процес виробництва  пива  об’єднує  такі стадії: очищення і подрібнення зернопродуктів (солоду і ячменю), приготування пивного сусла,  зброджування сусла дріжджами, доброджування і дозрівання пива, освітлення і фільтрація пива,  розлив готового пива в кеги, скляні пляшки, ємності.

Смак і аромат  пива обумовлюється екстрактивними речовинами, які переходять в розчинний стан із зернової сировини, гіркими і ароматичними речовинами хмелю, алкоголем, двоокисом вуглецю.

Натуральне насичення пива двоокисом вуглецю надає йому властивість добре тамувати спрагу.

Завдяки саме цим властивостям пиво виготовлене ПрАТ  “Хмельпиво” люблять і воно користується попитом у споживачів. Наше  пиво розливається виключно в екологічні скляні пляшки «Рівень-500» та ємності із нержавіючої харчової сталі (кеги-50 літрів).